Haber

Nevşehir’de Kılıçdaroğlu aleyhindeki provokatif afişler kaldırılıyor

AK Parti Nevşehir Belediyesi çalışanları, Millet İttifakı’nın görüşü doğrultusunda kentteki reklam panolarına “YPG bize göre terör örgütü değildir” ve “İyi düşün doğru karar ver” yazılı provokatif afişler astı. .

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre,CHP Nevşehir Gençlik Kolları İl Başkanı Yekta Arda Gürbüz, bu afişlerin üzerine sprey boyayla ‘yalan’ yazdığı için gözaltına alındı, işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

AFİŞLER ÇIKARILMAYA BAŞLADI

CHP Nevşehir İl Başkanı Tayfun Ceyhan, kentteki bu provokatif afişlerin itirazları üzerine kaldırılmaya başlandığını söyledi. ceyhan dedi ki:

“Kentin çeşitli yerlerine tamamen algı amaçlı sahte afişler asıldı. Bunu duyar duymaz Valimiz ile irtibata geçtik. Ancak 1-2 gün beklememize rağmen Valimiz bu afişlerin kaldırılması için herhangi bir işlem yapmadı.

Daha sonra aralarında Gençlik Kolları Liderimizin de bulunduğu bir grup duyarlı genç bu provokatif afişlerin üzerine ‘yalanlar’ yazdı. Ardından gençlik kolları başkanımız şikayet üzerine gözaltına alındı. Akabinde şikayetlerinden vazgeçtiler ve Önderliğimiz serbest bırakıldı.

Biz diğer muhalefet parti il ​​başkanlarımızla birlikte bu afişlerle ilgili kamuoyu oluşturduk. Daha sonra AKP İl Başkanı Ali Bonekıran ile bu afişleri görüştük ve afişlerin toplanacağını söyledi. Daha önceleri bu afişleri asmadıklarını söylüyorlardı ancak bu gelişmeyle birlikte afişleri astırdıklarını kabul ettiler.

Bugün billboardları inceledik. Bazı billboardlardaki afişlerin kaldırıldığını gördük. Üzerine ‘yalan’ yazdığımız afişler var. Bugün de kaldırılmasını bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu