Haber

Son dakika! Kılıçdaroğlu’ndan “Aday olmak ister misin?” Sorunun cevabı: 6 lider “Adayımız sizsiniz” derse tabi ki söylerim.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı tartışmalarına ilişkin çok konuşulacak ifadeler kullandı.

“6 LİDER KARARA KATILIRSA BEN ADAY OLURUM”

6 liderin ortak iradesine saygı duyacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Karar 6’lı masa verecek, sen bizim adayımızsın derlerse tabi ki aday oluruz. Ortak paydaya saygı duyacağız.” 6 liderin iradesi.” Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamalarda; (Akşener ve İmamoğlu’nun görüntüsü) İmamoğlu, Meral Hanım’ın katıldığı bir davet yaptı. Bize saygı duyulması gerekiyor. 6 cumhurbaşkanı da benzer tepkiler gösterdi. İmamoğlu’nun Saraçhane davetini sosyal medyadan öğrendim.

“Acele etmeye gerek yok, zamanımız var”

Hükümet belirlemeden programı belirleme şansımız yok. Güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili çalışmalarımız bu ay sonuna kadar büyük ölçüde tamamlanmış olacak.

Kararlılıkla bir yol haritası çiziyoruz. Telaffuz ve kararlılık birliğini sergileyerek iğne işi yaparak çalışıyoruz. Aceleye gerek yok, aslında zamanımız var. Doğal olan şu: 6 tablodan birini belirlemek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu