Haber

Politikacılar Balenciaga modeli oluyor: Onların doları varsa bizim de Balenciaga’mız var

Yapay zeka yardımıyla oluşturulan ve siyasi figürlerin Balenciaga modeli olarak gösterildiği çalışma sosyal medyada gündem oldu. Balenciaga modeline dönüştürülen siyasetçilerin telaffuzları ‘Ya tarih olacağız ya Balenciaga’, ‘Balenciaga seninle konuşuyor’, ‘Onların doları varsa bizim de Balenciaga’mız var’ şeklinde değiştirildi.

Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı liderlerinin karikatürize edildiği video çalışması Twitter’da 120 binden fazla kişiye ulaştı.

50 SANİYELİK VİDEODA HANGİ SİYASETÇİ NE SÖYLÜYOR?

  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Ya tarih yazacağız ya Balenciaga olacağız” cümlesinde Akşener’in 3 Mart’ta Millet İttifakı’ndan ayrılırken söylediği “Ya tarih yazacağız ya da tarih olacağız” sözüne gönderme yapılıyor.
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüntüdeki “Onların doları varsa bizim Balenciaga’mız var” sözü, Ağustos 2018’de Rize’de söylediği “Onların doları varsa bizim Allah’ımız var” sözüne gönderme yapıyor.
  • Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın “Balenciaga’ya geri göndereceğiz” cümlesi, “Suriye’ye göndereceğiz” sözüne göndermedir.
  • İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun imajındaki “Her şey Balenciaga olacak” cümlesi, “Her şey çok güzel olacak” ifadesine gönderme yapıyor.
  • İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun görüntüdeki “14 Mayıs siyasi darbe girişimidir” ibaresi, “14 Mayıs Balenciaga girişimidir” ibaresi ile değiştirildi.

ineboluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu