Haber

Kocaeli’de Hz. Muhammed’e hakaret ettiği iddia edilen öğretim üyesi hakkında suç duyurusu

Kocaeli Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu üyeleri, Hz. Muhammed’e hakaret ettiği iddia edilen öğretim üyesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kocaeli Adliyesi önünde toplanan grup, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Uğur Kutay müfredattan çıkarak Hz. Muhammed’e karşı aşağılayıcı ifadeler kullandığı iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Grup adına açıklama yapan platformun başkanı Muhammet Hanefi Akbulut, öğretim üyesi Hz. Muhammed’e ve tüm Müslümanlara hakaret ettiğini söyledi.

İslam’ın her zaman barış, birlik ve kardeşliğin öncüsü olmuş son hak din olduğunu vurgulayan Akbulut, dinlerinin dilini özgürlük kisvesi altında genişletmenin kabul edilemez olduğunu kaydetti.

En temel insan haklarından bile anlamayan bu kişinin gençliğe verebileceği hiçbir bedel olmadığını savunan Akbulut, “İslam dinine hakaret eden failin sınır dışı edilmesi için gerekli tüm hukuki süreci takip ediyoruz. baskı ve tahakkümle bizi bu hakaretlere maruz bıraktı ve sonra bu suçlardan dolayı cezalandırdı. Yapacağımızı size bildireceğiz.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu