Haber

Kadirli’deki Dut Ağacı İkinci Kez Meyve Verdi

BURHAN DEMİRCİOĞLU

osmaniye Kadirli ilçesinde dut ağacı ekim ayında ikinci kez meyve verdi. İlçe sakini Cafer Körlü, “Mevsimler şaşırtıcıydı, normalde 7. ayda yakalıyordu ama iki kez yakaladı. O zaman da işe yaradı, şimdi de oldu. İlk kez ekim ayında dut yetişti,” dedi. Biz de hayran kaldık. Tadı güzel, suyu güzel, tıpkı yaz dutu gibi.”

Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı Şehit Orhan Gök Mahallesi’ndeki dut ağacı yeniden meyve verdi. Normalde yazın meyve veren dut ağacının ekim ayında yeniden meyve vermesi vatandaşlarda şaşkınlık yarattı.

“TADI YAZ MEYVELERİ GİBİ”

Evinin bahçesindeki dut ağacının ikinci kez meyve verdiğini belirten Cafer Körlü, “Mevsimler şaşırtıcıydı, normalde 7. aydaydı ama iki kez meyve veriyordu. O zamanlar meyve veriyordu. , ve şu anda meyvesini veriyor. İlk defa Ekim ayında bir dut büyüdü, hayrete düştük. Tadı ve püresi güzel olan aynı yaz dutuydu.” mesela” dedi.

Eşi Güngör Körlü, “Allah her şeye kadirdir. Sonbahar ile yaz arasında bir meyvedir. Yazın popülerdi, şimdi de popüler. Adı tatlı ve ekşidir. Mevsimler değişir, insanlar değişir. Tadı da değişir.” çok güzel ve hiç değişmedi çok şükür. Bu senenin ikinci ürünü.” Şu şekilde konuştu:

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu