Haber

Gaziemir’de yeniden yapılanma dönemi

Elektronik veri tabanı hizmet kapasitesini ve altyapısını her geçen gün geliştiren Gaziemir Belediyesi, E-belediye hizmetlerine E-İmar Süreçleri ve Kent Rehberi modüllerini ekledi. Vatandaşlar bu modüller ile bulundukları yerlerin imar ve ada-parsel bilgilerini sorgulayabilecek.

Teknolojinin sağladığı imkanları kullanarak yeni uygulamaları hayata geçiren Gaziemir Belediyesi, teknolojik altyapısını güçlendirerek online hizmetlerini aktif ve verimli hale getiriyor. Teknoloji altyapısını her geçen gün geliştiren belediye, E-belediye uygulamasına yeni modüller ekledi. E-İmar Süreçleri ve Kent Rehberi modülleri belediyenin internet sitesinde vatandaşların hizmetine sunuldu. Vatandaşlar belediyeye gelmeden önce www.gaziemir.bel.tr internet sitesine girip “e-belediye” bağlantısı üzerinden E-İmar İşlemleri modülüne tıklayarak yerlerinin imar durumunu öğrenebilecek. Bu modülden imar durumu belgesine bilgi alıyorum.

açık olarak erişebilecek, belge üretebilecek ve plan notlarını görüntüleyebilecektir.
E Belediye uygulamasına eklenen Kent Rehberi modülünden adres ve numaralandırma sorgulanabilmekte, yerlerin ada-parsel ve imar durum bilgilerine ulaşılabilmektedir. Taşınmazın alan ölçümünün yapılabileceği bu modül ile ilçe ve mahallelerin uç noktalarına ulaşmak mümkün olacaktır. Vatandaşlar, uygulamada yer alan Kısayol Bul sekmesi sayesinde aradığı adrese kolayca ulaşabilecek.

Bilgi çağının getirdiği yenilikleri kullanarak kent hayatını kolaylaştırdıklarını belirten Başkan Halil Arda, “e-belediye uygulamamıza eklediğimiz E-İmar İşlemleri ve Kent Rehberi modülleri ile vatandaşlarımız, belediyeye gelmeden arsalarının imar durumunu ve ada-parsel bilgilerini bilgisayarlarından öğrenebilecekler. Bilgi toplumu ve teknolojinin getirdiği kazanımlarla vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu