Ekonomi

Eski ABD Başkanı Trump: 3. Dünya Savaşı hiç bu kadar yakın olmamıştı

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Washington’da “savaş yanlısı” bir düzen olduğunu savunarak, “3. Dünya Savaşı hiç bu kadar yakın olmamıştı.” söz konusu.

Trump, Rusya-Ukrayna savaşının yıldönümü kapsamında resmi internet sitesinde “Başkan Trump, sonu gelmez savaşlar peşinde koşan savaş çığırtkanlarını ve küreselcileri kovacak” başlıklı bir görsel yayınladı.

“3. Dünya Savaşı hiç bu kadar yakın olmamıştı.” Trump, derin devlet, Savunma Bakanlığı (Pentagon) ve Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki tüm “savaş kışkırtıcıları ve küreselciler”in bu kurumlardan tasfiye edilmesi gerektiğini savundu.

“Başkanınız olsaydım bunlar asla olmazdı”

Trump, “bir nesilde savaş başlatmayan tek başkan” olduğunu söyledi ve Washington’daki bürokratların tavsiyelerini reddederek çatışmalardan kaçındığını kaydetti.

ABD yönetiminin 2014 yılında Ukrayna’daki ayaklanmalara takviye kuvvetler verdiğini belirten Trump, “ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşler Müsteşarı Victoria Nuland gibi Ukrayna’yı NATO’ya yakınlaştırma saplantılı insanlarımız var” dedi. dedi.

Trump, bu kişilerin Irak’ta olduğu gibi uzun süredir çatışma peşinde koştuğunu ancak hiçbirinin bir yıl önce Ukrayna’nın işgalini mazur görmeyeceğini belirtti.

“Başkanınız olsaydım, bunlar asla olmazdı.” diyen Trump, Amerikan dış politikasına hakim olan “yozlaşmış küresel düzenden” kurtulmanın gerekliliğine vurgu yaptı.

“Ukrayna savaşını 24 saat içinde bitirebiliriz”

2024 başkanlık seçimleri için aday olan Trump, kendi döneminde bu sistemin değişeceğini vurguladı.

Trump, “Doğru bir liderlikle Ukrayna savaşını 24 saat içinde bitirebiliriz” dedi. Amerika Birleşik Devletleri’nin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutan yetkilileri atayacağını söyledi.

beytussebapajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu