Haber

CHP’li Çetin: “Meclis Başkanlığını Muharrem İnce istedi”

CHP eski genel başkanlarından Hikmet Çetin, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin CHP’lilerle yaptığı görüşmede konuştu. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesi karşılığında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevini istediğini söyledi.

CHP’nin eski liderlerinden Hikmet Çetin, Sözcü’den Ruhat Mengi’ye konuştu.

Ülke Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile iki kez görüştüğünü belirten Çetin, İnce’nin görüşmede ‘CHP düşünsün’ dediğini söyledi. Çetin dedi ki:

“Sonra CHP’den davet beklediğini anladım, fikrini öyle algıladım. Tabii bunu doğrudan Başkan Kılıçdaroğlu mu söyledi bilmiyorum ama güvenilir bir kaynaktan öğrendiğim kadarıyla aracılar aracılığıyla bazı teklifler ve öneriler geldi. Yapamayacakları söylendi. Yapamayacakları söylendi.

“İnce ve Ogan yüzde beşin altına inmeli”

Kılıçdaroğlu’nun seçimi ilk turda kazanması için İnce ve Oğan’ın oylarının toplamının yüzde 5’in altına düşmesi gerektiğini belirten Çetin, şunları kaydetti:

‘Özellikle İnce’nin daha çok oy kaybedeceğini tahmin ediyorum. Bu seçimin birinci cinste bitmesi ve birinci cinste bitmesi için ikisinin toplamının yüzde 5’in altına düşmesi gerekir. Muharrem İnce çok eski bir partili. Yalova il başkanı ve küme başkan yardımcılığını başarıyla yürüttü. Cumhurbaşkanlığı adaylığında çok umut verici bir biçimde çalıştı. Türkiye’nin bu hayati seçimde yine gereğini yapacağına inanıyorum. Çünkü eninde sonunda yeri yine CHP olacaktır. CHP’den ayrıldıktan sonra ‘Eninde sonunda yine CHP’li olacağım’ dedi. Şimdi bir CHP’linin yapması gerektiği gibi yapacağına inanıyorum.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu