Haber

Antalya’da Cırnik Köprüsü genişletme çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi , Düden Çayı üzerindeki Serik Caddesi üzerindeki Cırnik Köprüsü’nde genişleme çalışması yapıyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de çalışmaları yerinde inceleyerek, yoğun kullanılan güzergahtaki çalışmaların gününden önce tamamlanması için müteahhit firmadan söz aldı.

Başkan Böcek, Cırnik Köprüsü’nde devam eden çalışmaları inceledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Temuçin ve müteahhit firma yetkilileri, devam eden çalışmalar hakkında Lider Böcek’e bilgi verdi.

Cırnik Köprüsü’nün hem havalimanı hem de Alanya’ya giden ana yol üzerinde olması nedeniyle hem sabah hem de akşam saatlerinde sıkıştığını belirten Başkan Böcek, şu bilgileri verdi:

“Yaklaşık 94 metre uzunluğunda bir köprü yapıyoruz. 12-18 metre arasında 58 adet fore kazık olacak. Bugünkü fiyatıyla 23 milyon TL üzerinde çalışıyoruz. 150 günlük bir süre verildi. yüklenici firma yetkilileri ile görüştüğümüz günden önce tamamladık.Bu çalışmadan sonra yoğun saatlerde yaşanan sorunu da çözeceğiz.”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşıma Uyum Merkezi’nin (UKOME) ‘Serik Caddesi Yol Düzenleme Projesi’ ile aldığı karar doğrultusunda, Serik Caddesi 4 şeritli olduğu için yolun Cırnik Köprüsü yönünde genişletilmesine karar verildi. Mevcut yolun tramvay hattına doğru genişletilmesi mümkün değil. Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü’nden alınan izinler doğrultusunda Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmalara başladı. Köprü havalimanı yönünde gerçek bir şerit uzatılacak.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu